Svatební fotograf


Svatební den je jistě jeden s nejdůležitějších životních okamžiků jak manželského páru, tak také jejich rodičů a blízkých. Přípravy, které trvají mnohdy několik měsíců a doprovází je napětí, očekávání, ale mnohdy také stres, vyvrcholí svatebním dnem, který si každá nevěsta a ženich představují jako dokonalý. Napomoci k tomu a také k zachování krásných vzpomínek může správná volba svatebního fotografa.

Pohodlné svatební šaty

Svatební fotografie od profesionála

Svatební fotografie od profesionála jistě nejsou zbytečná věc. I když se může někdo domnívat, že na focení nic není, opak je pravdou. Sice je dnes téměř každý mobilní telefon vybaven fotoaparátem, a tedy předurčuje jeho vlastníka k použití, kdykoliv má potřebu a náladu, neznamená to, že každý nafotí kvalitní a hezké fotografie. Ještě k tomu z tak důležité události, jakou svatba bezesporu je.

Výhody profesionálního fotografa

Výhody fotografa profesionála jsou nezpochybnitelné. Svatební fotograf má k dispozici potřebné vybavení, kvalitním přístrojem počínaje, až dalšími doplňky, díky nimž dostanou fotografie ten správný nádech a efekt, konče. I když ve váš svatební den nebude například krásně slunečno, na kvalitě to nebude znát. Profesionála nezaskočí téměř žádná situace, vždy si ví rady, a bude se snažit vše provést tak, aby byly vaše vzpomínky zachovány v té nejlepší možné kvalitě.

Kromě vybavení má fotograf také bohaté zkušenosti s pózováním, výběrem vhodného místa pro pořízení fotografií a vytvoření té správné atmosféry. Zachytí jak přirozené okamžiky, tak pečlivě naaranžované pózy a detaily.

Svatební focení často probíhá již od brzkých ranních hodin, fotograf na svatbu přijíždí včas, aby byl účasten také příprav.Fotí líčení, česání a oblékání nevěsty i ženicha, sjíždění svatebních hostů a cestu na obřad. Jeho práce pak končí opět v pozdních nočních hodinách, kdy se svatebčané a novomanželé společně baví na probíhající oslavě. Čím déle na svatbě stráví, tím více vzácných okamžiků může zachytit pro vaše další vzpomínky.

Bílé svatební šaty

Zkušený svatební fotograf

Abyste však byli bezvýhradně spokojeni, je nutné vybrat fotografa, který vám bude vyhovovat nejen svou tvorbou, ale také osobnostně. Určitě je velkou výhodou mít předchozí zkušenost, nebo doporučení od známých. Kladné reference jsou mnohdy k nezaplacení. U fotografa je důležité, aby byl iniciativní, kreativní a příjemný, ovšem také by měl vyslyšet přání a názor svatebčanů a zejména snoubenců či čerstvých manželů. Nepříjemným okamžikům lze předejít dřívější schůzkou s fotografem, kde se ujasní vaše představy a jeho doporučení. Velmi oblíbené je v současné době také focení takzvaně na zkoušku a to ještě před svatbou. Probíhá to v neformálním duchu, často jen za účasti snoubenců v různých exteriérech, nebo i v ateliéru. Během tohoto si budoucí novomanželé udělají představu o tom, jak bude asi svatební focení probíhat, jak se fotograf chová a co požaduje. Odpadnou také prvotní rozpaky a nejistota z neustále namířeného objektivu, na něž nejsou běžně lidé zcela zvyklí.

Nelze opomenout také dojednání ceny za poskytnuté služby, která je jistě pro mnohé důležitá a termín dodání hotových fotografií, na něž se všichni budou velmi těšit.

Svatební šaty v lese

Jak najít svatebního fotografa?

Pokud zatím nemáte se svatebním focením ani žádným fotografem zkušenost, jistě v tomto ohledu pomůže přítel internet. Bez problémů najdete ve svém okolí spoustu odkazů na služby svatebních fotografů, pouze stačí zadat to správné heslo pro vyhledávání, jako například: svatební fotograf Olomouc. Následně již můžete vybírat z nabídek a listovat portfolii, ze kterých si nepochybně vyberete to, které bude vašemu stylu a představám vyhovovat nejvíce.

Fotografa na svatbu je vhodné a v současné době i docela nutné, zamluvit velmi dlouho dopředu, často rok i více. Svatební sezóna, která běžně trvá zhruba od května do září, bývá v diáři fotografa neprůstřelně naplněna a tak by byla škoda, aby zrovna vámi zvolený profesionál neměl v daném termínu čas.

Svatební a plesové šaty

Vybrat si ty správné svatební nebo plesové šaty občas hlavolam i pro ty zkušenější ženy. Ne každé ženě či dívce padnou každé šaty. A právě pro ty z vás, které máte s výběrem šatů problémy, je tu náš rádce s výběrem plesových a svatebních šatů.

Kontakt: info@svatebniaplesovesaty.cz